top of page

Ara
  • Yazarın fotoğrafıÖzge Soyuer

NE OKUMALI?AĞUSTOSBÖCEĞİ

DESEN YAYINLARI/ SHAUN TAN

“Ağustosböceği bir hikaye anlatıyor. İyi bir hikaye. Basit bir hikaye. Her insanın anlayabileceği bir hikaye.” 7-70 okunabilecek kitaplardan Ağustosböceği. Bir ağustosböceğinin gözünden çalışma hayatında köleleşen insanın dramını anlatıyor Shaun Tan.Büyükşehirde tutunabilmek için tek çaresi çalışmak olan modern zaman insanının hayatından çarpıcı bir kesit.

Hayatın anlamını kaybetmişlik, sıkışmışlık ve hizmet etmeye adanmışlık hislerini plaza çalışanı karakterimiz Ağustosböceği üstünden aktarıyor.

Ağustosböceği, 17 yıldır yüksek bir binada veri giriş memuru olarak çalışmaktadır. Tüm bu yıllar boyunca ofisteki insan-çalışanların zorbalıklarına, kötü davranışlarına maruz kalmış, onların yapamadıkları işlere koşturmuş, sürekli çalışıp didinmiş ancak hiçbir zaman hak ettiği takdiri, övgüyü ve terfiyi alamamıştır. En sık duyduğu karşılık Tok..Tok..Tok.. sesidir.

Nihayet emekli olma zamanı gelmiştir.“..Geride ne bir evi ne de birikmiş parası olan Ağustosböceği için özgürlüğe kanat çırpma vaktidir…” ..Ve özgürlük en değerli şeydir🧚🏻‍♂️ #ağustosböceği #shauntan #psikoloji #kitap #kitapönerisi #çocuk #çocukkitapları #cicada

27 görüntüleme0 yorum
bottom of page